Program

W Przedszkolu Abc  stosujemy różnorodne metody i techniki, dzięki którym nasze dzieci uczą się poprzez zabawę i integrację z rówieśnikmi, przygotowują się do pokonywania trudności i odnoszą sukcesy. Korzystamy z programów autorskich oraz m. in., z Metody Dobrego Startu prof. M. Bogdanowicz, pedagogiki Klanza, dziecięcej matematyki E. Gruszczyk - Kolczyńskiej oraz Programu Zabaw Fundamentalnych Colin Rose i Gordona Drydena.

 

Podstawowym  programem dydaktycznym realizowanym w roku 2017/2018 w naszym Przedszkolu jest "Nasze przedszkole. Program edukacyjny wspomagający rozwój aktywności dzieci" autorstwa M. Kwasniewskiej i M. Żaby - Żabińskiej   Wydawnictwa Mac Edukacja, który zgodny jest z podstawą programową wychowania przedszkolnego zatwierdzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

Program stanowi spójną koncepcję edukacyjną od trzylatka do rocznego przygotowania przedszkolnego opartą na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Wszystkie poziomy cyklu są zbieżne tematycznie, a poziom trudności materiału ewoluuje wraz z rozwojem Dziecka. 

 • pakiety dla 3 - latków - "Kolorowy start -Trzylatek" 
 • pakiet dla 4 - latków - "Kolorowy start - Czterolatek" 
 • pakiet dla 5 - latków - "Chcę czytać i pisać" - roczne przygotowanie przedszkolne wraz z dodatkowymi materiałami z zakresu kształtowania kompetencji polonistycznych i matematycznych
 • pakiet dla  6 - latków - " Chcę liczyć " i "Chcę czytać i pisać" 

Dzieci uczęszczające do MINI ABC dodatkowo korzystają z pakietów "Radosny dwulatek" Wydawnictwo Mac Edukacja 

Dodatkowe programy wykorzystywane w codziennej pracy z Dziećmi w naszym przedszkolu:

 • "Metoda Dobrego Startu" prof. Marty Bogdanowicz
 • "Dziecięca matematyka" prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej
 • Elementy glottodydaktyki prof. Bronisława Rocławskiego
 • program przygotowujący dzieci do podjęcia nauki w szkole "Przygody z literkami i cyferkami"
 • "Program Zabaw Fundamentalnych" Colin Rose i Gordona Drydena
 • Pedagogika zabawy KLANZA
 • umuzykalnienie z wykorzystaniem instrumentów Orffowskich

 

Partnerzy