21/09/2018

PROJEKT EDUKACJI PRAKTYCZNEJ „KULINARNE WYZWANIA” – ETAP I

Data wydarzenia
13.09.2018

Uprzejmie informujemy, że w dniu 13 września 2018r. nasze przedszkolaki i maluszki będą uczestniczyły w realizacji I etapu projektu edukacji praktycznej pt. „KULINARNE WYZWANIA!”

W roku szkolnym 2018/2019 nasi milusińscy wezmą udział w projekcie edukacji praktycznej, w ramach którego będą kształtowały prozdrowotne nawyki żywieniowe. Każdego miesiąca przedszkolaki będą uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, podczas których będą poznawać różne smaki, tworzyć pyszne surówki, piec ciasta bez użycia cukru, lepić pierożki, staną się kreatorami potraw. Dzięki praktycznemu wymiarowi projektu dzieci będą: rozwijać wielozmysłowe poznawanie świata, rozwijać sprawność manualną i samoobsługę, zdobywać teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat zdrowego odżywania i walorów warzyw i owoców, a także rozwijać szacunek dla pracy i wysiłku własnego oraz innych osób. Podczas pierwszych warsztatów kulinarnych nasi milusińscy poznają różne rodzaje kapust – białą, czerwoną, pekińską, włoską. Będą porównywać smaki, dowiedzą się, jakie witaminki kryją w sobie te warzywa, będą poznawać ich różne kształty i tworzyć pyszne i zdrowe surówki.

Ostatnie aktualności

Wiosenny Wernisaż Prac Artystyczno – Plastycznych

      Data wydarzenia 29-30.04.2019r Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, iż w dniach 29-30 kwietnia 2019r. odbędzie się w naszym przedszkolu Wiosenny Wernisaż Prac Artystyczno – Plastycznych pod hasłem “Kreujemy Panią Wiosnę”! Dzieci wezmą udział w uroczystej...

Kulinarne wyzwania – kolorowe szaszłyki i zdrowe koktajle

      Data wydarzenia 25.04.2019 Szanowni Rodzice! Uprzejmie informujemy, że w dniu 25 kwietnia 2019r. nasze przedszkolaki i maluszki będą uczestniczyły w realizacji VIII etapu projektu edukacji praktycznej pt. „KULINARNE WYZWANIA!” Podczas kwietniowych warsztatów...

Obchodzimy dzień ziemi

      Data wydarzenia 22.04.2019 Drodzy Rodzice! 22 kwietnia to dzień, w którym cały świat obchodzi uroczyście Święto Ziemi. W tym czasie wszyscy szczególnie myślimy o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Właśnie dlatego, w każdej grupie,...

Kontakt

Przedszkole ABC

ul. Waniliowa 2 róg Orężna
05-500 Piaseczno

Przedszkole jest czynne
od 7.00 - 19.00

Alicja Jaworska
Właściciel Przedszkola
przedszkoleabc@op.pl

Katarzyna Kołodziejczyk
Dyrektor Przedszkola
tel. kom. 504 011 660
k.kolodziejczyk@przedszkoleabc.pl

Grupa Kotki
+48 533 422 472

Grupa Żabki
+48 533 422 492

Grupa Tygryski
+48 533 422 402