21/09/2018

REALIZACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO „PRZEDSZKOLAK I MALUSZEK W ŚWIECIE ŻYWIOŁÓW” – ETAP I

Data wydarzenia
28.09.2018

Uprzejmie informujemy, że w dniu 28 września 2018r. nasze przedszkolaki i maluszki będą uczestniczyły w realizacji I etapu projektu edukacyjnego 2018/2019 pt. „Przedszkolak i maluszek w świecie żywiołów: widzę, czuję eksperymentuję!”

Dziecko odkrywa świat żywiołów wszystkimi zmysłami – postrzega, odczuwa, dotyka, słucha, smakuje. Rozwija się w nim przez doświadczenie, eksperymentowanie, dostrzeganie zależności, obserwowanie, poszerzając zarówno swój wewnętrzny, jak zewnętrzny świat. Funkcjonując w otoczeniu żywiołów, buduje dziecięcą wiedzę o otaczającej przyrodzie, o tym, co bliskie, dalekie, ciekawe, zaskakujące, czy naturalne. Celem projektu jest właśnie takie stworzenie przestrzeni dla dzieci, by poprzez praktyczne, społeczne, techniczne, wielozmysłowe doświadczanie otaczającej rzeczywistości, budowały swoją wiedzę o świecie i rozwijały umiejętności aktywnego odbioru otaczającej rzeczywistości.

Podczas realizacji pierwszego etapu projektu dzieci wezmą udział w zajęciach pt. „Przedszkolak i maluszek w świecie żywiołu wody – Woda źródłem życia”. Dzieci wezmą udział w eksperymentach z wodą, będą uczestniczyć w zabawach dramowych, dźwiękonaśladowczych oraz warsztatach muzyczno – ruchowych pt. „Wodna muzyka”.

 

Ostatnie aktualności

Wiosenny Wernisaż Prac Artystyczno – Plastycznych

      Data wydarzenia 29-30.04.2019r Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, iż w dniach 29-30 kwietnia 2019r. odbędzie się w naszym przedszkolu Wiosenny Wernisaż Prac Artystyczno – Plastycznych pod hasłem “Kreujemy Panią Wiosnę”! Dzieci wezmą udział w uroczystej...

Kulinarne wyzwania – kolorowe szaszłyki i zdrowe koktajle

      Data wydarzenia 25.04.2019 Szanowni Rodzice! Uprzejmie informujemy, że w dniu 25 kwietnia 2019r. nasze przedszkolaki i maluszki będą uczestniczyły w realizacji VIII etapu projektu edukacji praktycznej pt. „KULINARNE WYZWANIA!” Podczas kwietniowych warsztatów...

Obchodzimy dzień ziemi

      Data wydarzenia 22.04.2019 Drodzy Rodzice! 22 kwietnia to dzień, w którym cały świat obchodzi uroczyście Święto Ziemi. W tym czasie wszyscy szczególnie myślimy o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Właśnie dlatego, w każdej grupie,...

Kontakt

Przedszkole ABC

ul. Waniliowa 2 róg Orężna
05-500 Piaseczno

Przedszkole jest czynne
od 7.00 - 19.00

Alicja Jaworska
Właściciel Przedszkola
przedszkoleabc@op.pl

Katarzyna Kołodziejczyk
Dyrektor Przedszkola
tel. kom. 504 011 660
k.kolodziejczyk@przedszkoleabc.pl

Grupa Kotki
+48 533 422 472

Grupa Żabki
+48 533 422 492

Grupa Tygryski
+48 533 422 402