Strefa Rodzica

Naszą misją jest harmonijny i wszechstronny rozwój dzieci zgodny z ich indywidualnymi możliwościami i potrzebami. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu tworzymy życzliwe i bezpieczne miejsce, w którym nasze dzieci budują przyjazne relacje z równieśnikami, bawią się i uczą, rozwijając wiedzę i umiejętności kluczowe dla udanej przyszłej edukacji szkolnej.

Wpis do ewidencji Gminy Piaseczno numer 73/NP/09

Organizacja Niepublicznego Przedszkola ABC w roku szkolnym 2020/2021

Niepubliczne Przedszkole ABC jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-18.00

Grupy Przedszkolne 2020/2021:

• 3 latki – Pingwinki
  • 4 /5 latki  – Misie

Realizujemy programy profilaktyczne dla dzieci z opiniami oraz orzeczeniami o potrzebie kształecnia specjalnego.

W ramach czesnego oferujemy:

• codzienne zajęcia dydaktyczne, podczas których realizujemy podstawę programową MEN,
  • specjalny program przygotowujący dzieci do podjęcia  nauki w szkole ” Przygody z literkami i cyferkami”
  • zajęcia z języka angielskiego 3 x w tygodniu prowadzone przez lektora Kids Company,
  • umuzykalnienie i rytmikę 2x w tygodniu,
  • gimnastykę korekcyjną 1 x w tygodniu,
  • zajęcia plastyczno-modelarskie 1 x w tygodniu,
  • logorytmikę 1 x w tygodniu dla wszystkich grup,
  • zajęcia adaptacyjne dla naszych przyszłych przedszkolaków (grupowe i indywidualne),
  • udział w wycieczkach, wizyty ciekawych gości, koncerty, liczne projekty edukacyjne,
  • udział w warsztatach i kołach zainteresowań (artystyczne, sportowe, przyrodniczo-ekologiczne, kulinarne, turystyczne oraz łamigłówki mądrej główki)
  • kreatywną, ciepłą i zaangażowaną kadrę pedagogiczną o wysokich kwalifikacjach zawodowych i wieloletnim doświadczeniu w pracy z dziećmi,
  • zapewniamy opiekę psychologa, logopedy oraz nauczycieli terapeutów,
  • własną kuchnię, dzięki której nasze przedszkolaki jedzą zdrowe i smaczne posiłki, zgodne z indywidualnymi potrzebami żywieniowymi dzieci,
  • budynek zapewniający wysoki standart bezpieczeństwa, przyjazne i kolorowe wnętrza oraz szeroki zakres nowoczesnych pomocy dydaktycznych,
  • przestronny plac zabaw (600m2) wyposażony w liczne sprzęty i zabawki ogrodowe,
  • oraz odrębne boisko do gry w piłkę nożną o powierzchni 1550m2

Dla chętnych dzieci oferujemy zajęcia popołudniowe:

Specjaliści: Logopeda, Psycholog, Nauczyciel Terapeuta.

Logopeda –  Pani Agnieszka Wojdyna, która prowadzi zajęcia indywidualne z Dziećmi 1 raz lub 2 razy w tygodniu po 20 minut, oraz logorytmikę w ramach zajęć. Możliwe jest również wydłużenie czasu zajęć stosowni do indywidualnych predyspozycji i potrzeb. Pierwsze badanie logopedyczne przesiewowe oraz konsultacje są bezpłatne.

Psycholog  – Pani Agnieszka Szczepocki.  Możliwość spotkań i konsultacji po wcześniejszym kontakcie.

Nauczyciele terapeuci – realizują z Dziećmi indywidualne programy wczesnego wspomagania, rewalidację, zajęcia kompensacyjno – wyrównawcze, zajęcia z zakresu integracji sensorycznej oraz inne specjalistyczne zajęcia wpomagajaące rozwój psychofizyczny i intelektualny Dzieci.

Biblioteka w Przedszkolu ABC

Jest nam miło powiadomić, iż otworzyliśmy dla wszystkich Rodziców i Dzieci bogato wyposażoną w książeczki, bajki i pomoce dydaktyczne bibliotekę przedszkolną. Można wypożyczyć książeczkę, bajkę lub ciekawą pozycję o tematyce pedagogicznej. Zbiór jest pokaźny około 500 pozycji do wyboru. Regulamin i karty członkowskie dostępne są w Przedszkolu.

W ramach funkcjonującej Biblioteki ABC bierzemy również cyklicznie udział w Akcji „Cała Polska czyta Dzieciom”, w ramach której aktywnie współpracujemy nie tylko z ogólnopolskimi instytucjami i ośrodkami oświatowymi, ale również z Rodzicami, którzy chętnie odwiedzają nasze pociechy, by od czasu do czasu przeczytać im ulubioną bajeczkę.

Wyżywienie:

Zapewniamy całodzienne wyżywienie przygotowywane we własnej kuchni. Posiłki dostosowane są potrzeb żywieniowych i smaku Dzieci. Wszelkie przygotowywane w przedszkolu potrawy odpowiadają najbardziej aktualnym tendencjom żywieniowym opartym o zasady zdrowego żywienia.

Przygotowując posiłki, dbamy o ich dostosowanie z uwzględnieniem zaleceń dietetycznych i alergii pokarmowych. Oferujemy 5 zbilansowanych posiłków dziennie (śniadanie, przekąska, obiadek, dwa podwieczoreki).

Wyprawka Dziecka:

Uprzejmie prosimy Rodziców o wyposażenie Dziecka w przedszkolną wyprawkę:

• kapcie na zmianę
  • ubranka na przebranie (majteczki, rajstopy, skarpetki, spodnie, koszulki i inne według potrzeb)
  • szczoteczkę, pastę i kubek
  • grzebyk lub szczotkę do włosów
  • pieluszki i chusteczki nawilżające, jeśli dziecko ich jeszcze używa

Dla Dzieci 3 letnich dodatkowo: kocyk jasiek do leżakowania oraz koniecznie ulubiona przytulanka 🙂

Prosimy, by wszystkie rzeczy Dziecka były podpisane 🙂