21/09/2018

REALIZACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO „PRZEDSZKOLAK I MALUSZEK W ŚWIECIE ŻYWIOŁÓW” – ETAP I

Data wydarzenia
28.09.2018

Uprzejmie informujemy, że w dniu 28 września 2018r. nasze przedszkolaki i maluszki będą uczestniczyły w realizacji I etapu projektu edukacyjnego 2018/2019 pt. „Przedszkolak i maluszek w świecie żywiołów: widzę, czuję eksperymentuję!”

Dziecko odkrywa świat żywiołów wszystkimi zmysłami – postrzega, odczuwa, dotyka, słucha, smakuje. Rozwija się w nim przez doświadczenie, eksperymentowanie, dostrzeganie zależności, obserwowanie, poszerzając zarówno swój wewnętrzny, jak zewnętrzny świat. Funkcjonując w otoczeniu żywiołów, buduje dziecięcą wiedzę o otaczającej przyrodzie, o tym, co bliskie, dalekie, ciekawe, zaskakujące, czy naturalne. Celem projektu jest właśnie takie stworzenie przestrzeni dla dzieci, by poprzez praktyczne, społeczne, techniczne, wielozmysłowe doświadczanie otaczającej rzeczywistości, budowały swoją wiedzę o świecie i rozwijały umiejętności aktywnego odbioru otaczającej rzeczywistości.

Podczas realizacji pierwszego etapu projektu dzieci wezmą udział w zajęciach pt. „Przedszkolak i maluszek w świecie żywiołu wody – Woda źródłem życia”. Dzieci wezmą udział w eksperymentach z wodą, będą uczestniczyć w zabawach dramowych, dźwiękonaśladowczych oraz warsztatach muzyczno – ruchowych pt. „Wodna muzyka”.

 

Ostatnie aktualności

WIOSENNY WERNISAŻ PRAC ARTYSTYCZNO – PLASTYCZNYCH

Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, iż w dniach 29-30 kwietnia 2019r. odbędzie się w naszym przedszkolu Wiosenny Wernisaż Prac Artystyczno – Plastycznych pod hasłem “Kreujemy Panią Wiosnę”!

OBCHODZIMY DZIEŃ ZIEMI

Drodzy Rodzice! 22 kwietnia to dzień, w którym cały świat obchodzi uroczyście Święto Ziemi. W tym czasie wszyscy szczególnie myślimy o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Właśnie dlatego, w każdej grupie, będziemy promować postawy proekologiczne, a także odpowiemy sobie na pytania: „Kim jest ekolog?”

Kontakt

Przedszkole ABC

ul. Waniliowa 2 róg Orężna
05-500 Piaseczno

Przedszkole jest czynne
od pon do pt  w godz 7.00 - 18.00

Dyrektor Przedszkola
Malwina Rosołowska
biuro@przedszkoleabc.pl

+48 504 011 660

Vice Dyrektor Przedszkola
Marlena Gustowska 

 

Grupa Biedronki
+48 537 546 469

Grupa Motylki
+48 531 081 917

Grupa Skrzaty
+48 570 670 657

Grupa Pingwinki
+48 533 422 492

Grupa Misie
+48 533 422 402