21/09/2018

REALIZACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO „PRZEDSZKOLAK I MALUSZEK W ŚWIECIE ŻYWIOŁÓW” – ETAP I

Data wydarzenia
28.09.2018

Uprzejmie informujemy, że w dniu 28 września 2018r. nasze przedszkolaki i maluszki będą uczestniczyły w realizacji I etapu projektu edukacyjnego 2018/2019 pt. „Przedszkolak i maluszek w świecie żywiołów: widzę, czuję eksperymentuję!”

Dziecko odkrywa świat żywiołów wszystkimi zmysłami – postrzega, odczuwa, dotyka, słucha, smakuje. Rozwija się w nim przez doświadczenie, eksperymentowanie, dostrzeganie zależności, obserwowanie, poszerzając zarówno swój wewnętrzny, jak zewnętrzny świat. Funkcjonując w otoczeniu żywiołów, buduje dziecięcą wiedzę o otaczającej przyrodzie, o tym, co bliskie, dalekie, ciekawe, zaskakujące, czy naturalne. Celem projektu jest właśnie takie stworzenie przestrzeni dla dzieci, by poprzez praktyczne, społeczne, techniczne, wielozmysłowe doświadczanie otaczającej rzeczywistości, budowały swoją wiedzę o świecie i rozwijały umiejętności aktywnego odbioru otaczającej rzeczywistości.

Podczas realizacji pierwszego etapu projektu dzieci wezmą udział w zajęciach pt. „Przedszkolak i maluszek w świecie żywiołu wody – Woda źródłem życia”. Dzieci wezmą udział w eksperymentach z wodą, będą uczestniczyć w zabawach dramowych, dźwiękonaśladowczych oraz warsztatach muzyczno – ruchowych pt. „Wodna muzyka”.