21/09/2018

PROJEKT EDUKACJI PRAKTYCZNEJ „KULINARNE WYZWANIA” – ETAP I

Data wydarzenia
13.09.2018

Uprzejmie informujemy, że w dniu 13 września 2018r. nasze przedszkolaki i maluszki będą uczestniczyły w realizacji I etapu projektu edukacji praktycznej pt. „KULINARNE WYZWANIA!”

W roku szkolnym 2018/2019 nasi milusińscy wezmą udział w projekcie edukacji praktycznej, w ramach którego będą kształtowały prozdrowotne nawyki żywieniowe. Każdego miesiąca przedszkolaki będą uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, podczas których będą poznawać różne smaki, tworzyć pyszne surówki, piec ciasta bez użycia cukru, lepić pierożki, staną się kreatorami potraw. Dzięki praktycznemu wymiarowi projektu dzieci będą: rozwijać wielozmysłowe poznawanie świata, rozwijać sprawność manualną i samoobsługę, zdobywać teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat zdrowego odżywania i walorów warzyw i owoców, a także rozwijać szacunek dla pracy i wysiłku własnego oraz innych osób. Podczas pierwszych warsztatów kulinarnych nasi milusińscy poznają różne rodzaje kapust – białą, czerwoną, pekińską, włoską. Będą porównywać smaki, dowiedzą się, jakie witaminki kryją w sobie te warzywa, będą poznawać ich różne kształty i tworzyć pyszne i zdrowe surówki.