07/05/2019

Projekt edukacyjny – żywioły

Data wydarzenia
15-16.04.2019r

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie informujemy, że w dniach 15-16.04.2019r. nasze przedszkolaki i maluszki będą uczestniczyły w realizacji VIII etapu projektu edukacyjnego 2018/2019
pt. „Przedszkolak i maluszek w świecie żywiołów:
widzę, czuję eksperymentuję!”
Dziecko odkrywa świat świat żywiołów wszystkimi zmysłami – postrzega, odczuwa, dotyka, słucha, smakuje. Rozwija się w nim przez doświadczenie, eksperymentowanie, dostrzeganie zależności, obserwowanie, poszerzając zarówno swój wewnętrzny, jak zewnętrzny świat. Funkcjonując w otoczeniu żywiołów, buduje dziecięcą wiedzę o otaczającej przyrodzie, o tym, co bliskie, dalekie, ciekawe, zaskakujące, czy naturalne. Celem projektu jest właśnie takie stworzenie przestrzeni dla dzieci, by poprzez praktyczne, społeczne, techniczne, wielozmysłowe doświadczanie otaczającej rzeczywistości, budowały swoją wiedzę o świecie i rozwijały umiejętności
aktywnego odbioru otaczającej rzeczywistości.
Podczas realizacji siódmego etapu projektu dzieci wezmą udział
w zajęciach pt. „Pożyteczna i szkodliwa działalność wiatru. Rodzaje wiatru.” Nasze pociechy odkryją składniki pogody, rodzaje wiatru oraz jego pozytecznego i szkodliwego oddziaływania. Nasze pociechy będę uczestniczyć w zabawach dźwiękonaśladowczych, będą przedstawiać właściwości wiatru środkami werbalnymi i niewerbalnymi, wezmą udział w zabawach muzycznych z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych, a także będą wydobywać dźwięki z różnych materiałów. Dzieci stworzą również prace plastyczne stanowiące barwne odbicie wyobrażeń o wietrze.

Ostatnie aktualności

WIOSENNY WERNISAŻ PRAC ARTYSTYCZNO – PLASTYCZNYCH

Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, iż w dniach 29-30 kwietnia 2019r. odbędzie się w naszym przedszkolu Wiosenny Wernisaż Prac Artystyczno – Plastycznych pod hasłem “Kreujemy Panią Wiosnę”!

OBCHODZIMY DZIEŃ ZIEMI

Drodzy Rodzice! 22 kwietnia to dzień, w którym cały świat obchodzi uroczyście Święto Ziemi. W tym czasie wszyscy szczególnie myślimy o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Właśnie dlatego, w każdej grupie, będziemy promować postawy proekologiczne, a także odpowiemy sobie na pytania: „Kim jest ekolog?”

Kontakt

Przedszkole ABC

ul. Waniliowa 2 róg Orężna
05-500 Piaseczno

Przedszkole jest czynne
od pon do pt  w godz 7.00 - 18.00

Dyrektor Przedszkola
Malwina Rosołowska
biuro@przedszkoleabc.pl

+48 504 011 660

Vice Dyrektor Przedszkola
Marlena Gustowska 

 

Grupa Biedronki
+48 537 546 469

Grupa Motylki
+48 531 081 917

Grupa Skrzaty
+48 570 670 657

Grupa Pingwinki
+48 533 422 492

Grupa Misie
+48 533 422 402